W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar - Obowiązki promotora. Teoria i praktyka. Webinar odbędzie się w środę, 3 marca 2021 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 1 marca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona!

Prowadząca

 

autor zdjęcia: Leszek Kubiak

dr Agnieszka Raubo – filolog polski, literaturoznawca, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu ochrony własności intelektualnej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 2018 pełni funkcję Pełnomocnika Rektora UAM ds. rzetelności naukowej.  Prewencją nierzetelnych zachowań w nauce zajmuje się od 10 lat. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz zajęcia z rzetelności naukowej i parafrazy tekstu naukowego dla   pracowników naukowych, doktorantów i studentów – zarówno na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, jak i innych uczelniach wyższych w Polsce.

 

Program webinaru

  1. Zakres obowiązków promotora magisterium/doktoratu w świetle procedur uczelnianych i przepisów ustawowych.
  2. Problem ewentualnego współautorstwa promotora w pracy dyplomowej/doktorskiej oraz publikacjach powstałych na jej podstawie.
  3. Czy promotor odpowiada za plagiat dyplomanta/doktoranta? Zakres odpowiedzialności promotora za naruszenie praw autorskich w pracy dyplomowej/dysertacji.
  4. Rola promotora w przypadku ujawnienia plagiatu w doktoracie przez osoby trzecie.
  5. Kupowanie prac dyplomowych i doktorskich.

Jeśli uważacie Państwo, że nasza działalność jest potrzebna i chcielibyście wspierać nasze inicjatywy możecie wpłacić dowolną kwotę na konto:
BNP PARIBAS - 39 1600 1172 1893 0078 3000 0001
lub wspierać nas poprzez wpłaty na portalu Patronite https://patronite.pl/ScienceWatchPolska/description

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo proszę o przemyślane zapisy, aby nie blokować miejsc.

Link do wydarzenia otrzymają Państwo we wtorek 2 marca 2021 r. na podany podczas rejestracji adres mailowy.


REJESTRACJA

 

 

2.png8.png4.png9.png5.png7.png