Prezentacja

Dzięki uprzejmości p. Aliny Czyżewskiej i mec. Szymona Osowskiego, udostępniamy Państwu prezentację z webinaru.

Alina Czyżewska

Szymon Osowski

W imieniu Fundacji Science Watch Polska oraz Sieci Obywatelskiej Watchdog, serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar - Jawność na uczelni


Webinar odbędzie się w środę, 9 września 2020 r. w godzinach od 14.00 do 17.00. Zapisy przyjmujemy do piątku, 4 września 2020 r. Liczba miejsc ograniczona!

 Prowadzący

Alina Czyżewska - Członkini Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, współzałożycielka ruchu miejskiego Ludzie dla Miasta w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim, koordynatorka Pogotowia Prawnego Kultury Niepodległej. Interweniuje w sytuacjach nadużywania władzy przez organy władzy, wspiera obywateli i obywatelki. Fanka jawności i prawa do informacji. Czasem pisze o tym, co robi, na swoim blogu: http://nicdoukrycia.mystrikingly.com/

Szymon Osowski - prawnik, w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska od 2007 roku, od 2010 prezes stowarzyszenia. Pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, poświęconemu prawu do informacji. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich, przygotowuje sprawy sądowe, jeździ po Polsce, by opowiadać o prawie do informacji i prawach mieszkańców.
Wielokrotnie doceniany za swoja działalność. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników (miejsce 30, 12, 9, 14, 27).

Program webinaru

1. Prawo jest dla ludzi - źródła prawa.

2. Prawa człowieka i ich łamanie w akademickiej praktyce.

3. Granice władzy rektora, ministra, CKST i innych organów.

4. Narzędzia i jak z nich skutecznie korzystać: wnioski i skargi KPA.

5. Kto pyta, ten rządzi - prawo do informacji.

6. Świadomość obywatelska na uczelni, reagowanie na nieprawidłowości.

 

   
2.png2.png8.png0.png8.png7.png