Prezentacja

Dzięki uprzejmości mec. Joanny Hetman-Krajewskiej, udostępniamy Państwu prezentację z wydarzenia.


W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar - Autoplagiat – fakty i mity. Zagadnienia prawa autorskiego.

Webinar odbędzie się we czwartek 8 października 2020 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 6 października 2020 r. Ilość miejsc ograniczona!

Prowadząca

  Joanna Hetman-Krajewska - adwokat i radca prawny w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM w Warszawie, specjalizującej się w prawnej obsłudze rynku wydawniczego oraz innych podmiotów zaangażowanych w obrót prawami autorskimi (www.patrimonium.com.pl). Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich o specjalności kultura amerykańska w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Autorka publikacji książkowych (m.in. „Podstawy prawa własności intelektualnej”, wiele wydań, „Prawo Langa – ustawowa regulacja cen książek”) oraz wielu artykułów traktujących o aktualnych problemach prawnych, ukazujących się m.in. na łamach „Rzeczpospolitej”. Zajmuje się działalnością szkoleniową. Inicjatorka i wykładowca na Studiach Podyplomowych „Edytorstwo i Rynek Książki” w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa w Warszawie. W latach 2009-2010 wykładowca prawa własności intelektualnej na studiach dziennych i zaocznych tej uczelni, zaś od 2010 r. na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2006-2018 członek Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury (cztery kadencje). W 2011 r. powołana przez Ministra Sprawiedliwości na członka Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego. Biegły sądowy w sprawach z zakresu prawa autorskiego. W 2013 r. ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa własności intelektualnej w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Członek Rady Fundacji MEDIARE Dialog-Mediacja-Prawo oraz Fundacji Polska Marka.

Program webinaru

  1. Plagiat a autoplagiat – próba klasyfikacji.
  2. Treść prawa autorskiego jako prawa podmiotowego – autorskie prawa osobiste i autorskie prawa majątkowe.
  3. Autoplagiat a naruszenie praw autorskich.
  4. Autoplagiat w w kontekście postępowań awansowych.
  5. Autoplagiat w wypowiedziach doktryny prawniczej i judykatury.

 

 

3.png6.png5.png8.png0.png8.png