dr Ewa Małgorzata Górska
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 506 891 953

Doktor inżynier architekt oraz mgr sztuk plastycznych. Specjalizuje się w komunikacji wizualnej - systemach informacji wizualnej oraz zagadnieniach barwy w architekturze. Od czterech lat dodatkowo zajmuje się zagadnieniami dyskryminacji oraz mobbingu w środowisku akademickim.

Absolwentka WA P.Wr (1987), Studia ASP (wówczas PWSSP) we Wrocławiu na Wydziale Architektury wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, w Katedrze Wzornictwa. Praca dyplomowa (1992) w Pracowni Komunikacji Wizualnej pod kierunkiem Wiesława Zajączkowskiego, aneks z malarstwa pod kierunkiem Saszy Dymitrowicza.  Praca jako feelancer w dziedzinie komunikacji wizualnej. Członkostwo w ZPAP, wieloletnie członkostwo w SARP.

Od 1994 roku zatrudniona w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, od 2002 roku na stanowisku adiunkta. Dysertacja doktorska w 2002 roku. Program badawczy „Funkcjonowanie systemów informacji wizualnej w miejskiej, otwartej przestrzeni urbanistycznej” realizowany w Rzymie, Londynie, Wiedniu, Wrocławiu  objęty był grantem promotorskim MNiSW. Promotorem dysertacji był dr hab. Andrzej Grudziński.  

W latach 1992-94 współpraca z warszawskim Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, publikacje we Wiadomościach  IWP Design, prezentacja prac dyplomowych absolwentów wrocławskiej Architektury oraz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (wówczas PWSSP).  

W latach 2002-2011 liczne realizacje prac graficznych na rzecz promocji Politechniki Wrocławskiej w tym Wydziału Architektury.

Organizacja i udział w wystawach w tym na szczególną uwagę zasługuje wystawa „Świat systemów - identyfikatory” zorganizowana w 1994 roku we wrocławskiej Galerii „Design”, ponieważ była to wystawa pionierska. Według słów Wiesława Zajączkowskiego nie organizowano wcześniej we Wrocławiu wystaw poświęconych w całości wizualnej komunikacji.

Organizacja wystaw prac studenckich, w tym prac wykonanych w trakcie prowadzonych zajęć dydaktycznych. Prowadzenie zajęć dydaktycznych, w zakresie sztuk plastycznych, autorskie programy dydaktyczne z dziedziny synergii architektury oraz sztuk pięknych.

Do roku 2011 liczne nagrody, w tym w 2009 roku Złota Odznaka Politechniki Wrocławskiej. W 2012 odznaczona Brązowym Medalem za długoletnią służbę.

strona internetowa:

http://ewa.malgorzata.gorska.arch.pwr.edu.pl/

 

Ujawniamy nieprawidłowości w nauce - przejdź do strony habilitacja.eu            Habilitacja

1.png7.png2.png0.png7.png9.png