WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

Dzięki uprzejmości prof. Tomasza Ochinowskiego i mgr. Piotra Gołaszewskiego, udostępniamy Państwu prezentację z webinaru.

Prezentacja

 

 

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar Mobbing - rozpoznawanie, pomoc poszkodowanym, prewencja.

Webinar odbędzie się we czwartek, 7 stycznia 2021 r., w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 4 stycznia 2021 r.

Prowadzący


Tomasz Ochinowski jest doktorem psychologii i doktorem habilitowanym  nauk o zarządzaniu. Swoją drogę akademicką związał z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jako praktyk zarządzania ludźmi pracuje również na Samodzielnym Stanowisku ds. relacji z pracownikami w Centrali IPN.

 

Piotr Gołaszewski jest absolwentem Wydziału Zarządzania UW. Prowadzi regularne wykłady gościnne na macierzystym wydziale oraz w Uczelni Łazarskiego. Dyrektor  Śródmiejskiego Centrum Klinicznego w Warszawie.

Partnerzy kancelarii prawnej "Orłowski-Patulski-Walczak", we współpracy z którą od kilkunastu lat prowadzą szkolenia dotyczące przeciwdziałania mobbingowi. Badacze zjawiska mobbingu. Uczestniczyli w opracowaniu i wdrożeniu polityki anty-mobbingowej dla szeregu firm oraz instytucji z wielu branż,  mają też doświadczenie w przygotowaniu i pracy komisji antymobbingowych, nauczyciele akademicy oraz  praktycy zarządzania humanistycznego, animatorzy międzynarodowego seminarium naukowego promującego ten nurt (Warszawska Grupa Historiografii Organizacji).

Program webinaru

  1. Zjawiska niepożądane: molestowanie, dyskryminacja, mobbing a "zwyczajne życie" uczelni i instytucji podobnych. Psychologiczne "cienkie granice", "sfery niejasności" oraz "wspólne mianowniki". Jak dobrze rozpoznawać zjawiska niepożądane i jak oswoić się z niejasnością, którą zazwyczaj przynoszą?
  2. Struktura i kultura organizacyjna - klucz do zrozumienia i identyfikacji mobbingu w konkretnym środowisku. "Gry polityczne" na uczelni jako kluczowe elementy środowiska silnie pro-mobbingowego. Rozpoznawanie i demaskowanie.
  3. Cechy mobbera oraz zaburzenia behawioralne i osobowościowe sprzyjające zachowaniom mobbingowym ("palantyzm", narcyzm, psychopatia organizacyjna, zachowania "psychopatopodobne").
  4. Przykładowe przypadki zachowań  mobbingowych i sposoby wsparcia dla osób poszkodowanych. Komisja antymobbingowa jako ostateczność.
  5. "Lepiej zapobiegać, niż leczyć"- praktyczne odniesienia do problematyki mobbingu.

Jeśli uważacie Państwo, że nasza działalność jest potrzebna i chcielibyście wspierać nasze inicjatywy możecie wpłacić dowolną kwotę na konto:

BNP PARIBAS - 39 1600 1172 1893 0078 3000 0001

lub wspierać nas poprzez wpłaty na portalu Patronite https://patronite.pl/ScienceWatchPolska/description

 
 
 

Rejestracja

 
 
 
2.png1.png4.png6.png3.png6.png3.png